Portugalia-inspiruje.pl – o stronie, fotografii i autorze…

Witaj! Miło mi, że jesteś w tym miejscu, które prezentuje moje spojrzenie na Portugalię i fotografię, a które to w tym miejscu znalazły swój wspólny mianownik. Kim jestem i czym jest projekt portugalia-inspiruje.pl? 

Mam na imię Krzysztof. Kilkanaście lat temu zainteresowałem się fotografią, a kilka lat temu pokochałem Portugalię. Strona, na której jesteś, jest dzieckiem spotkania mojej pasji do fotografii i miłości do kraju muzyki fado, zielonego wina oraz złotych plaż i błękitu oceanu.

Strona portugalia-inspiruje.pl zawiera wybrane zdjęcia mojego autorstwa, które powstały i powstają dalej, a do których inspiracji dostarcza mi codzienne życie w Portugalii.  Portugalia, w szczególności Lizbona, potrafią zaskoczyć błyskiem światła, wschodem słońca, odcieniem nieba, architekturą, ludźmi, a w końcu i chaosem, który tutaj układa się w swoisty porządek dnia codziennego. Dlatego właśnie też taki tytuł strony portugalia-inspiruje.pl, gdyż to właśnie Portugalia inspiruje mnie i moje zdjęcia.

A kim jestem i czym dla mnie jest fotografia?

Lubię być w dobrym miejscu, o dobrym czasie i w odpowiednim momencie nacisnąć spust migawki w aparacie. Aparat staram się mieć zawsze ze sobą, a inspiracji szukać w codziennym życiu – tak powstają moje zdjęcia i moje spojrzenie na fotografię. Fotografia to przede wszystkim moja pasje, którą ciągle rozwijam, a która również rozwija mnie.  Pasję fotograficzną udaje mi się połączyć z pasją do Portugalii, dlatego jeśli jesteś w Portugalii – czy to w Porto na północy, czy Lizbonie, a może na południu w Algarve i potrzebujesz fotografa, to zapraszam do kontaktu – pomogę. Wykonuję zarówno sesje ślubne, jak i reportaże oraz zdjęcia okolicznościowe. Czego się spodziewać po moich zdjęciach? Przejrzyj moje portfolio, by zapoznać się z moim stylem.

Mam nadzieję, że przeglądając stronę również i Ciebie zainspiruje Portugalia – czy to zdjęć, czy to zwiedzania nowych miejsc, czy w ogóle do przyjechania do tego małego, ale jakże urozmaiconego kraju. Sprawdź, oglądaj i spróbuj – zapraszam!

Krzysztof Gierak